27 вересеня 2016

Стипендія 2017. Кому і скільки??

Сьогодні в МОН, мав бесіду з Ковтунцем Володимиром Віталійовичем-першим заступником міністра освіти і науки. З питання позиції міністерств щодо стипендіального забезпечення. Коротке резюме:
1. Позиція Мінфін - обсяг стипендіального забезпечення 3,9 млрд. грн. (2 млрд. академічна стипендія/1,9 млрд. соціальна)
2. Позиція МОН
- загальний обсяг 3,9 млрд. (3 - академічна/0,9 - соціальна)
- рейтингова система нарахування стипендії по спеціальностям
- збільшена на 40% стипендія на ряд спеціальностей (технічні, педагогічні, фізика, математика, біологія...)
- максимальний розмір стипендії до 1600 грн. і відповідно до рейтингу градація 1400,1200,1000 грн.
- кількість студентів, що будуть отримувати стипендію становитиме 45%-50%
- в середу МОН повинно передати на узгодження КМУ остаточний варіант Положення про порядок нарахування стипендії.
Висновки:
1. при кращому варіанті (МОН) обсяг стипендіального забезпечення ЗА УСПІХИ В НАВЧАННІ вже пропонується скоротити на 1,9 млрд. (до 40%). При 4,9 млрд. у 2016 році до 3 млрд.
2. при варіанті Мінфіну скорочується на 2,9 млрд. (до 60%)!!! Крім того, обсяг соціальної стипендії 1,9 перевищує цьогорічний на 1 млрд. З великою долею впевненості можна передбачити, що буде невикористаний, тобто Мінфін виконає свою основну задачу-економію бюджетних коштів.
3. питання - де ще близько 2 млрд. грн. анонсованих Прем"єр-міністром, що обсяг стипендіального фінансування збільшать до 5,8 млрд грн. ??
Домовилися :
- про залучення Профспілки до обговорення проекту Положення та мою участь в заключному засіданні робочої групи МОН в середу
Дії:
- завтра з МОН надсилають проект Положення
- з колегами - головами профкомів студентів ВНЗ України впродовж дня обговорюємо, готуємо наші пропозиції
- в середу беру участь в засіданні робочої групи
#Профспілки_БоротьбазаУкраїну #StudProfkomUA #КПІ

Голова Профкому студентів НТУУ "КПІ" А. Гаврушкевич

Стипендія 2017. Кому і скільки??