Житлово-побутова робота

Положення про щорічний огляд-конкурс на кращий студентський гуртожиток студмістечка НТУУ “КПІ” за житлово-побутовими умовами, зразковим порядком і забезпеченням умов для навчання та організації дозвілля молоді

Додаток № 2
до Наказу № 1-113 від 25.07.2003 р.

«УЗГОДЖЕНО»
Голова первинної профспілкової організації
студентів НТУ України «КПІ»
04 грудня 2003 р.
В.Ю. Миронов
«ЗАТВЕРДЖУЮ»
Ректор НТУ України «КПІ»
19 січня 2004 р.
М.З. Згуровський

ПОЛОЖЕННЯ
про щорічний огляд-конкурс на кращий студентський гуртожиток студмістечка НТУУ «КПІ» за житлово-побутовими умовами,
зразковим порядком і забезпеченням умов для навчання та організації дозвілля молоді

1. Загальні положення

Огляд-конкурс на кращий студентський гуртожиток студмістечка НТУУ «КПІ» за житлово-побутовими умовами та забезпеченням умов для навчання і організації дозвілля молоді, спрямований на виявлення недоліків та поліпшення умов проживання, навчання і організації дозвілля іногородніх студентів НТУУ «КПІ», а також на реалізацію Указу Президента України від 27.04.99 р. N 456 (456/99) «Про заходи щодо розвитку духовності, захисту моралі та формування здорового способу життя громадян».

Організатори конкурсу: адміністрація НТУУ «КПІ», Профспілковий комітет студентів НТУУ «КПІ», адміністрація студмістечка НТУУ «КПІ», Студентська рада університету та Студентська рада студмістечка.

Метою огляду-конкурсу є виявлення кращого досвіду організації житлово-побутових умов для проживання, навчання і відпочинку студентської молоді та активізації органів студентського самоврядування у формуванні здорового способу життя і активної життєвої позиції молодих громадян України.

2. Завдання огляду-конкурсу

Завданнями огляду-конкурсу є:

— удосконалення діяльності органів студентського самоврядування (Студентських рад гуртожитків НТУУ «КПІ»);

— поширення кращого досвіду роботи щодо поліпшення житлово-побутових умов та для організації самопідготовки і дозвілля студентської молоді;

— стимулювання активної участі студентської молоді в організації свого дозвілля та формування здорового способу життя;

— виявлення недоліків житлово-побутових умов в студентських гуртожитках студмістечка;

— поліпшення житлово-побутових умов в студентських гуртожитках студмістечка, умов для навчання та відпочинку;

— покращання стану збереження державного майна.

3. Порядок проведення огляду-конкурсу

3.1. Огляд-конкурс на кращий гуртожиток студмістечка НТУУ «КПІ» проводиться у два тури (за двома номінаціями):

1 тур — «Краще оформлення гуртожитку приурочене до Новорічних свят» (31 грудня поточного навчального року);

2 тур — (підсумковий) «Кращий гуртожиток студмістечка НТУУ «КПІ» (жовтень-листопад наступного навчального року).

4. Критерії оцінки участі в огляді-конкурсі

4.1 При оцінці всіх турів, Журі огляд-конкурсу слід звернути увагу на:

— наявність в гуртожитку матеріальної бази, яка забезпечує належні житлово-побутові умови та умови для проживання, навчання і відпочинку;

— вестибюль з вітальнею і місцем для чергового по гуртожитку;

— робочу кімнату;

— кімнати для відпочинку;

— приміщення для зберігання особистих, господарських, постільних речей, спортивного інвентарю та інвентарю для прибирання (камери схову);

— кімнату завідуючого гуртожитком;

— санітарно-гігієнічні приміщення (умивальники, туалети, душові тощо);

— приміщення для занять спортом (спортивні кімнати);

— організацію правильної експлуатації наявної матеріально-технічної бази гуртожитку і забезпечення її збереження (інструкції користувань, правила тощо);

— стан збереження майна в кімнатах та місцях загального користування;

— санітарний стан кімнат (перевірка не менше 10 кімнат);

— санітарний стан місць громадського користування (кухні, коридори тощо);

— як зміцнюється матеріальна база гуртожитку (за рахунок державного фінансування, коштів проживаючих та їх батьків);

— якість проведення щорічних і поточних ремонтів гуртожитків;

— наявність і утримання в робочому стані необхідного обладнання із забезпечення протипожежної безпеки та організація інформованості студентів з цих питань;

— забезпечення умов для навчання студентів, спрямованість і системність такої роботи;

— якість, своєчасність та ефективність планування виховної роботи в гуртожитку (план та узагальнений досвід роботи студради гуртожитку);

— підготовку та проведення масових заходів в гуртожитку;

— організацію роботи гуртків та клубів за інтересами;

— наявність, естетичність та ефективність інформаційних стендів, вітрин, стіннівок, оформлення наглядної агітації.

5. Підведення підсумків

5.1 У першому турі огляд-конкурсу за номінацією «Краще оформлення гуртожитку приурочене до Новорічних свят» та другому (підсумковому) за номінацією «Кращий гуртожиток студмістечка НТУУ «КПІ» за підсумками Журі обирається три найкращих гуртожитки і присвоюються звання — першого, другого та третього місця, відповідно до номінацій.

5.2. Форми морального і матеріального заохочення переможців огляду-конкурсу на кращий гуртожиток студмістечка НТУУ «КПІ» у всіх турах визначають адміністрація та студентський Профком НТУУ «КПІ». Також можуть залучатись спонсори та благодійні фонди.

5.3. Переможці нагороджуються Почесними грамотами, заохочувальними відзнаками, цінними подарунками від адміністрації та Профспілкового комітету студентів НТУУ «КПІ».

5.4. Досвід діяльності гуртожитку, що за результатами огляду-конкурсу визнано кращими, висвітлюється університетською пресою.

Положення розглянуте на засіданні президії Профспілкового комітету студентів,
протокол № 72 від 4 грудня 2003 р