Профспілкові документи

Президенту України Ющенку А.В.

лист від 18.04.2006р. № 03/245
Щодо підвищення тарифів на електроенергію і газ для населення
Шановний Віктор Андрійович !
ЦК профспілки висловлює глибоку стурбованість у зв’язку з наміром НКРЕ підвищити з 1 травня тарифи на електроенергію і газ для населення.
Особливо непокоїть той факт, що збільшення тарифів відбувається у період спаду виробництва та складнощів з підвищення заробітної плати на багатьох підприємствах галузі.
Це неприпустимо також у ситуації, коли діючий рівень мінімальної заробітної плати нижче прожиткового мінімуму, навіть обрахованого на застарілій законодавчій базі, тобто штучно заниженого. А зарплату, нижче навіть такого жалюгідного рівня, отримують понад 26% працюючих. Ще й досі не виплачено повністю борги із заробітної плати. Вкрай незадовільним є і рівень пенсійного забезпечення.
Підвищення тарифів для населення підриває довіру до оголошеної державою політики підвищення життєвого рівня народу, росту доходів, становлення середнього класу в Україні та ліквідації бідності серед працюючих.
Вкрай цинічним є і прийняття такого рішення одразу ж після проведення виборів.
Брутальним порушенням принципів соціального партнерства і проявленням зневаги до профспілок є прийняття такого рішення без їх участі.
Підвищення цін в таких умовах є прямим наступом на конституційні соціально-економічні права трудящих.
Підвищення цін на електроенергію та газ можливе лише після законодавчого встановлення попередніх компенсаційних виплат всім верствам малозабезпеченого і з середнім достатком трудового населення, пенсіонерам та після консультацій з профспілками.
До Центрального комітету профспілки вже масово звертаються трудові колективи підприємств ГМК, стривожені намірами НКРЕ.
Звертаємось до Вас, пане Президент, як гаранта Конституції: не допустіть прийняття цього антинародного рішення, яке може привести до соціального вибуху у суспільстві.
Голова Центрального
комітету профспілки В.І.Казаченко
Такий лист направлений також Прем’єр-міністру України Єханурову Ю.І.

Резолюція спільного засідання Профспілкового комітету студентів, Студентської ради студмістечка, Студентської Ради університету щодо вдосконалення діяльності служби безпеки КПІ, ДНД та міліції, спрямованої на забезпечення правопорядку на території НТУУ “КПІ” від 29 березня 2007 року.