Профспілкові документи

Звернення до членів профспілки – студентів, співробітників, викладачів

З В Е Р Н Е Н Н Я
до членів профспілки — студентів, співробітників, викладачів

Шановні спілчани!

Президія Центрального комітету Профспілки працівників освіти і науки України у цей надзвичайно складний для нашої країни час звертається до вас, як до передового інтелектуального загону нашої профспілки.

Загострення політичної ситуації в державі, величезне напруження у суспільстві є наслідком масових фальсифікацій у ході проведення другого туру виборів Президента України. Цей факт визнаний міжнародною спільнотою і засвідчений рішеннями Верховного Суду України та Верховної Ради України.

Ще до початку виборів президія ЦК Профспілки наголошувала на необхідності дотримання права кожного громадянина на вільне волевиявлення під час голосування. Однак умови, в яких проходила кампанія, унеможливили реалізацію цього конституційного права для частини громадян України.

Нині, перед переголосуванням другого туру, саме життя вимагає від нас виваженості, суворого дотримання чинного законодавства для забезпечення права на свободу вибору.

На жаль, деякі профспілкові діячі, керуючись власними амбіціями, вдаються до дій, які не тільки є незаконними, але й можуть викликати розкол у профспілкових рядах і призвести до руйнації всього профспілкового руху України. Прикладом таких дій є постанова так званого Координаційного комітету всеукраїнських профспілок та профспілкових об’єднань України, в якій фактично міститься спроба перебрати на себе повноваження щодо вирішення всіх поточних і перспективних питань профспілкового руху без урахування позицій найчисельнішого профоб’єднання України — ФПУ. Такі намагання є виключно небезпечними, грубо порушують законодавство, в тому числі і закон про профспілки і ведуть до ще більшого загострення суспільно-політичної ситуації. Не беруться до уваги прагнення до єдності і солідарності дій мільйонів членів галузевих профспілок, в тому числі і майже 2-мільйонного загалу Профспілки працівників освіти і науки України. Ми рішуче відкидаємо такі зазіхання і вимагаємо діяти тільки у правовому полі.

Зараз у ваших профспілкових організаціях проходить звітно-виборна кампанія. Закликаємо вас взяти в ній активну участь, обирати найбільш достойних лідерів, тих, хто дійсно користується авторитетом і повагою у колективах і зможе згуртувати і об’єднати членів профспілки у боротьбі за їх соціально-економічні права та інтереси.

Тільки в єдності — наша сила, тільки із сильною, потужною профспілкою рахується будь-яка влада, тільки в цьому шлях до перемоги.

10 грудня 2004 року.

За дорученням президії