Стипендія 2017. Проміжні результати роботи нашої Профспілки з органами державної влади. Нагадаємо-позиція Мінфіна і попереднє закладання в бюджет- до 15 відсотків стипендіатів!!! #КПІ
Академічну стипендію повинні отримувати 50% студентів, – Лілія Гриневич

Про це заявила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час Парламентських слухань на тему: “Про стан та проблеми фінансування освіти і науки в Україні”.

“Ми змінюємо підхід до виплати стипендій студентам. Ми переходимо до підвищення стипендій, приводячи їх розмір до анонсованого у Законі України “Вищу освіту” – на рівні прожиткового мінімуму починаючи з підвищених стипендій”, – наголосила вона.

Лілія Гриневич пропонує, щоб мінімальна стипендія збільшилась із 825 грн до 1100 грн. Підвищена буде складати 1600 грн, а для тих, хто навчаються на фізико-математичних і педагогічних спеціальностях – 1400 грн, тому що це повинно стати засобом мотивації для навчання студентів на цих спеціальностях.

Міністр просить перенести частину коштів запланованих для виплати соціальних стипендій у наступному році на виплату академічних стипендій. За її підрахунками перенести необхідно 1.4 млрд грн. У цьому випадку можливо забезпечити озвучене підвищення стипендій та не буде значного скорочення кількості осіб, які її отримують.

“Отримувати стипендію у цьому випадку будуть 50% студентів. Також ми пропонуємо запровадити рейтингову систему для призначення стипендій, щоб не призначати і далі її тим, хто вчиться на 3 та 4. При цьому вищий навчальний заклад може додавати до цієї системи власні критерії, які будуть затверджені вченою радою та погоджені зі студентами”, – зазначила міністр освіти.

За мат.: http://vnz.org.ua/novyny/podiyi/9722-akademichnu-styp..

#StudProfkomUA #студент #АПОС #профком #стипендія

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *