17 грудня 2014 року відбулося засідання ради Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України, на якому члени ради заявили, що освітяни та студентство вийдуть на Всеукраїнську акцію протесту в місті Києві 23 грудня 2014 року, ініційовану Федерацією профспілок України (ФПУ).

Основним питаннями, що обговорювалися на засіданні стали ініціативи Міністерства фінансів України, які спрямовані на звуження, порівняно з чинним законодавством, змісту та обсягу прав працівників, пенсіонерів, студентської молоді, малозахищених категорій населення.

Голова Київської міської організації Профспілки освітян Олександр Яцунь зазначив, що низка антикризових рішень, розроблена Урядом, пропонує освітянам “затягнути паски” до стабілізації ситуації в країні, що призведе до бідності освітян.