u_wyknp_xt4

Звіт на конференцію ППОС 19.10.16

 

Профспілкова організація студентів НТУУ “КПІ” є первинною організацією великої і потужної Профспілки працівників освіти і науки України, що дає можливість вирішувати проблеми студентів не тільки на рівні університету, а й на рівні держави. Профспілка працівників освіти і науки України укладає Галузеву угоду з Міністерством освіти і науки України. Наша профспілкова організація є однією із сторін, які щорічно підписують колективні договори з адміністрацією НТУУ “КПІ”. Колективні угоди укладаються на всіх факультетах/інститутах.

Угоди визначають взаємовідносини адміністрації та профспілкової організації, а також обов’язки кожної із сторін як на рівні держави, так і на рівні ВНЗ, і врегульовують взаємовідносини між адмі­ністрацією ВНЗ та відповідно профкомом студентів нашої профспілки. За цими угодами закріплено участь представників профкому студентів та представлення інтересів студентів у різнома­нітних комісіях університету (стипенді­альній, з поселення, профілактики правопорушень та інших), де вирі­шуються питання, що торкаються інтересів студентів, та погоджуються всі документи, що стосуються соці­ально-економічних проблем студентів.

Коротко охарактеризую роботу профкому за період з жовтня 2015 року до жовтня 2016 р. за напрямами, які закріплені за відповідними комісіями профкому.

 

Свою діяльність Профком студентів здійснює по 7 основним напрямам:

–          Соціальний захист

–          організаційно – масова робота

–          житлово-побутова робота

–          оздоровлення

–          інформаційний

–          культурно-спортивний

–          громадський контроль

 

Соціальний захист є основним статутним завданням профспілки.

Матеріальну допомогу за звітний період отримали 197 студентів на загальну суму 86100 грн. Рішення приймаються не Профкомом, а на рівні профбюро. Водночас Профком веде облік допомоги, яка надається студентам.

 

Організували збір коштів по КПІ, на допомогу нашому випускнику Ковальському Володі, який підірвався на міні під час виконання бойового завдання.

 

Через Студентську профспілкову асоціацію м. Києва Профком надає пільгові студентські проїзні квитки для проїзду у метрополітені за 50% від повної вартості.

Оформлюємо студентські міжнародні квитки ISIC (140 шт.).

Для студентів-сиріт через Київську міську організацію профспілки оформлювали єдині квитки – 25 шт.

Профком студентів активно від­стоював інтереси студентів, виступаючи зі зверненнями до адміністрації КПІ і державних органів на рівні району, міста, держави. За рік було надіслано більше 120 листів-звернень щодо важливих проблем, і Профком студентів брав безпосередню участь у їх конкретному вирішенні.

 

1). Робота з поліцією по збільшенню кількості піших патрулів;

2). Навчальний процес:
– Ініціювали внесення змін щодо графіку зимової сесії та продовження зимових канікул на тиждень, шляхом інтернет-опитування студентів і звернення з результатами опитування до адміністрації розпочати сесію 04 січня, а не на тиждень пізніше. І відповідно зробити повноцінних 2 тижні канікул після сесії;

– Недопущення обмежень пропуску гостей на канікулярний період;

3). Робота з керівництвом університету та факультетами, щодо проведення стипендіальних комісій 30-го січня, а не раніше, як деякі факультети намагалися провести, для можливості більшій кількості студентів отримати стипендію, перездавши до стипендіальної комісії;

4). Робота по призову та внесення змін до ЗУ “Про військову службу”. Робота з районним та міським військовими комісарами, депутатами ВР та Київради:

 

–          В результаті студенту 6-го курсу ФТІ дали змогу захистити диплом

 

–          Ініціювали внесення змін до ЗУ «Про загальнодержавний військовий обов’язок», щодо не притягнення студентів стаціонару до служби на час навчання!!! Листи Андрієвському та всім фракціям.Отримали відповіді, що наша пропозиція надана профільному комітету.

5). Внесення змін та пропозицій до правил внутрішнього розпорядку та інших нормативно-правових документів;

6). Категорії студентів з числа дітей учасників АТО та внутрішньо переміщені. Невиконання Урядом ЗУ №425 «надання соціальних стипендій та безкоштовне проживання»

 

–          Неодноразові листи звернення, акції протесту.

–          Результатом бездіяльності КМУ стало подання до окружного адміністративного суду м.Києва Профкомом студентів спільно з КМОППОіНУ проти КМУ «… за невиконання ЗУ в частині прийняття Порядку надання пільг даним студентам…. »

7). Тарифи

06 липня пікетування НКРЕП проти прийняття незаконних тарифів на ЖКП

 

 1. подано до суду щодо незаконності діяльності даної комісії та, відповідно її рішень.

2. на засіданні президії ЦК Профспілки освітян, Міськпрофради м.Києва, на раді Федерації профспілок України ініційовано проведення Всеукраїнської акції протесту

3. висунуто вимоги до Кличка,як голови КМДА та голови асоціації мерів України, щодо оприлюднення його принципової позиції з цього питання.

 

16.06.16 Засідання Міськпрофради – ініціювання міського та загальнонаціонального штабу спротиву проти тарифів, проведення всеукраїнських масових протестів

06.07.16 Всеукраїнська акція протесту ФПУ!!! 30 тис. учасників – вимоги до КМУ, ВР – перегляд тарифів!!!

 

06.07.16 в той же день прес конференція на ГЛАВКОМ – Яцунь О.М., Молчанов В.І., Гаврушкевич А.Ю.

 

07.07.16 Рішення Київради-ввести мораторій на підняття тарифів з 01 липня!!!

 

Лютий 2016 … невиконання владою багатьох студентських соцпитань (невиплата соцстипендій пільговикам тощо ) привела до організації Всеукраїнської акції #Профспілки_боротьба за Україну, ініційованою нашими Харківськими колегами і підтримана всіма Профкомами студентів України. Збір підписів студентів по ВНЗ України.

 

 

8). Стипендіальне забезпечення .

За останні роки влада постійно так чи інакше намагається знайти шляхи зменшити фінансування на стипендію.

–          Рішення колегії МОН+подання законопроекту до ВР – з 01 вересня 2016 року зменшення стипендіального забезпечення з 75 % до 15% (в 5 разів!!!)

 

–          Попереджувальна всеукраїнська акція протесту (проти законопроекту МОН). Вимоги до КМУ щодо збереження студ.стипендій , соцвиплат, виконання закону по переселенцям, АТОшникам.

Стипендіальне забезпечення з 01 вересня залишили в тому ж обсязі!!!

 

28.07.16 Лист Мінфін, МОН до ВНЗ (з 01 січня відміна академічних стипендій, тільки соціальні, платна магістратура)

– Реакція Профспілки та Профкомів студентів-листи до органів влади, звернення, прес-конференції, круглі столи

 

– Прес – конференція на Голос-UA (Чабанюк Ольга)

 

– Лист Гройсману від ЦК Профспілки

 

– Прес – конференція на ГЛАВКОМ (відстоювання стипендіального забезпечення та безкоштовної магістратури) Голова КМОППОіНУ Яцунь О.М., голова профбюро ФТІ Стремецька Мирослава

 

– Круглий стіл в Драгоманова з представниками Уряду щодо стипендійного забезпечення за участі голів профкомів студентів ВНЗ

 

– Дискусійна платформа з МОН, Мінфін, громадськими організаціями. Активна участь представників Профкому студентів.

 

– Зустріч з керівництвом Мінфіну. Голови профбюро висловлюють активну позицію з приводу реформування стипендіального забезпечення – Стремецька Мирослава ФТІ, Яременко Сергій ІХФ, Шурубура Костянтин ФМФ, Варжанський Ілля ІПСА.

 

– 17.10.16 зустріч представників нашої профспілки з міністром освіти Гриневич

 

На 01 листопада акція протесту освітян Києва – тарифи+стипендіальне забезпечення!!

– Мітинги, акції протесту, виступи на медіа-платформах по недопущенню відміни стипендії, не допущенню підняття комунальних тарифів;

 

Організаційно-масова комісія профком щороку залучає 60-80 активістів, які впродовж вступної кампанії допомагають відбірковим комісіям, агітують абітурієнтів вступати до КПІ. Крім того, студентам розсилаємо правила внутрішнього розпорядку, пам’ятки щодо поселення, карти КПІ, інформацію щодо гарячих цілодобових ліній Профкому студентів.

 

Культурно-масова та спортивна комісії беруть участь в організації загальноуніверситетських, всеукраїнських, міжнародних культурно-масових та спортивних заходів, а також допомагають факультетам, гуртожиткам як організаційно, так і фінансово у проведенні різноманітних культурно-масових та спортивних заходів.

Заходи КПІшного масштабу:

 1. Співорганізатори «Дебюту першокурсника»
 2. Турнір з пейнтболу
 3. Спільно з студмістечком – проведено святкування Дня святого Миколая в ЦКС – закупівля цукерок для дітей (20 кг)
 4. Привітання дітей студентів і аспірантів з новим роком
 5. Спільно з студмістечком – турнір з настільного тенісу
 6. Спільно з студмістечком – лабіринт
 7. Естафета здоров’я – організація турніру з мікрофутболу та силового триборства – закупівля нагород, повна організація заходів

Заходи факультетського масштабу – більше 30 заходів – на кожен закупівля нагороджувальної атрибутики, допомога в організації, допомога з інвентарем.

 

Безкоштовні і пільгові квитки:

Напрям значно розвинувся:

 1. Більше 600 посвідчень в басейн видано
 2. Більше 500 безкоштовних квитків на баскетбол розповсюджено серед студентів
 3. Пільгові квитки на матчі ліги Чемпіонів з футболу (ДК-Манчестер сіті і ДК-Бенфіка, також плануються квитки на Динамо-Бешікташ)
 4. Розіграші квитків в кіно (до 20 шт, грошовий еквівалент – 1000 грн)
 5. Розіграші безкоштовних та продаж пільгових квитків на концерти в Nivki-hall вже 40 шт еквівалентом в 3000 грн., надалі такі розіграші будуть постійними.

Підтримуємо наші збірні з футболу, баскетболу, спортивної аеробіки, спор­тивного орієнтування, регбі та ін.,

Підтримуємо будівництво скалодрому КПІ-скеля тощо.

 

Житлово-побутова комісія тісно співпрацює з дирекцією студмістечка з усіх питань поселення та проживання студентів, організовує новорічні привітання дітей студентів, заходи до дня Св. Миколая, Міжнародного дня захисту дітей.

 

–          З питання безпеки звернулися до начальника Солом’янського району збільшити кількість патрулів на території, що і було зроблено.

 

–          Перенесення планових робіт “Київенерго” по відключенню гарячого водопостачання за сприяння народного депутата Андрієвського з червня (сесія) на літній період;

 

Перед початком поселення було здійснено:

– Перевірку комплектації аптечок в гуртожитках;

– Перевірку комплектації газових плит у гуртожитках;

За результатами перевірки зроблено звернення до директора і все було укомплектовано

 

–          Робота по оформленню субсидій;

 

–          Відсутність гарячої води в гурт. №12 впродовж 2-х тижнів. Звернулися до Андрієвського, керівництва Соломянської РДА. Вирішили питання впродовж дня. Наступного дня прорив відремонтували і воду включили

 

–          Реєстрація (прописка) студентів 1-курсу-термін 3 місяці ! Студенти без паспортів+штраф 36,98 грн. За сприяння Андрієвського робота з керівництвом Солом’янської РДА. Вирішили питання реєстрації 1 курсу. Зменшили термін оформлення з 3 до 1 місяця!

 

–          Відмова Київенерго включати опалення. Звернулися до Андрієвського. Впродовж декількох годин питання вирішено-Київенерго надало дозволи. Опалення включили.

 

Оплата за проживання в гуртожитку. Після підняття тарифів, постало питання збільшення оплати за проживання. Робота з міністерствами (Лист 149 від 23.06.16 в МОН, МОЗ, Мінфін). Отримали відповіді від міністерств – ЖКП входять в 40%. Надали відповідні листи адміністрації.

 

–          Профком не погодив підняття оплати в гуртожитках в липні!!! Економія щомісяця близько 200 грн. для кожного студента!!!

 

–          На даний момент в МОН розробляється новий наказ, але ми також намагаємося тримати руку на пульсі, щоб по максимуму відтермінувати час його виходу

 

Оформлюйте субсидію (ми один з небагатьох ВНЗ), в якому студенти можуть її оформити.

 

Оздоровчий напрям.

Профком бере участь в організації оздоровлення студентів на спортивно-оздоровчих базах університету “Маяк”, “Глобус”, “Політехнік”, зокрема щороку закуповуємо культурно-спортивний та туристичний інвентар. Беремо активну участь в роботі оздоровчої комісії.

Останні роки Профком студентів проводить для бази “Маяк” набір офіціантів, посудомийників з числа студентів, що дає їм можливість і підзаробити, і відпочити на морі.

В зимовий період здійснювали відпочинок студентів в Буковелі з компенсацією путівок за рахунок Профкому студентів 49 чоловік на суму 18300 грн.

 

Комісія громадського контролю

 

–   Моніторинг стану навчальних корпусів: освітлення, температурний режим, матеріально-технічна база;
– моніторинг якості обслуговування та приготування їжі в їдальнях та буфетах;
– косметичний ремонт в буфеті навчального корпусу №22;
– активна робота в комісії громадського харчування НТУУ “КПІ”
– подання пропозицій адміністрації щодо покращення умов навчального процесу по результатам моніторингу

–  Інтернет опитування по іншим питанням (інтернет, термінали тощо..)

 

Інформаційний відділ оперативно інформує студентів і отримує інформацію від студентів про проблеми, підтримує сайт профкому і групу ВКонтакті.

На сайті активно діє рубрика “Запитання-відповідь”, де більшість звернень потребують конкретного вирішення проблеми студента. причому переважна більшість – з проблем, що вирішує комісія соці­ального захисту (не дають бігунок, виселяють, не отримали студентський, затримують дублікат, холод в аудиторії, немає гарячої води, лікар не видає довідку тощо).

– 2515 відповідей у розділі на сайті “Питання-відповідь”;
– Більше 300 звернень в повідомленнях в групі Профкому;

–  1400 інформаційних постів!

Андрій Гаврушкевич,
голова первинної профспілкової
організації студентів НТУУ “КПІ”

ФІНАНСОВИЙ ЗВІТ (з січня по листопад)

Звіт загальний zagalniy_zvit1

Детальний звіт detalniy_zvit1

Звіт по факультетам zvit_po_fakultetam1

u_wyknp_xt4

 

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *