Новини КПІ

Законопроект «Про освіту» рекомендовано повернути на доопрацювання Кабміну

25 листопада 2015 року відбулося розширене засідання Комітету з питань науки і освіти щодо обговорення проекту Закону України “Про освіту”, розробленого Урядом та презентованого міністром освіти і науки Сергієм Квітом.

В обговоренні проекту взяли участь народні депутати України – Олексій Скрипник, Олександр Співаковський, Володимир Литвин, Тарас Кремінь, представники громадських організацій, освітніх установ, навчальних закладів, роботодавців та батьківських комітетів.

Голова Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України Олександр Яцунь зауважив, що на 12-му засіданні Національної ради реформ Президент України Петро Порошенко зазначив, що крім забезпечення обороноздатності держави, освіта є першим нашим пріоритетом, і в центрі нового закону “Про освіту” має бути Його Величність Вчитель.

Тому на думку Олександра Яцуня сьогодні стратегічним завданням є прийняття проекту, в якому б були збережені соціальні гарантії вчителя, які є конституційно затверджені, а саме стаття 57 щодо розмірів оплати праці педагогічних, науково-педагогічних працівників, яка сьогодні не виконується. У свою чергу проектом Закону “Про освіту” не збережено гарантії щодо фіксованих розмірів надбавок за вислугу років педагогічним, науково-педагогічним працівникам залежно від стажу у розмірах: понад 3 роки – 10%, понад 10 років – 20%, понад 20 років – 30%.

“Ми вважаємо за необхідність збереження гарантій розміру забезпечення державою бюджетних асигнувань на освіту, не менше 10% національного доходу”, – зауважив Голова Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України.

Голова Комітету повідомила, що робоча група, куди увійшли співробітники Комітету, Міністерства освіти і науки України, представники громадськості, академій, освітніх установ та експерти, виявила системні недоліки документу, які не дозволять вирішити повною мірою покладені на нього завдання удосконалити правові механізми реалізації конституційного права громадян на рівний доступ до якісної освіти на всіх рівнях, забезпечення децентралізації управління системою освіти, чіткого розмежування повноважень між органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування тощо, які заявлені у Пояснювальній записці до проекту Закону.

І після голосування Комітет рекомендував Верховній Раді України проект закону України “Про освіту”, внесений Кабінетом Міністрів України, повернути суб ‘єкту законодавчої ініціативи на доопрацювання.

(Понад 640 000 вчителів, викладачів та студентів членів нашої Профспілки працівників освіти і науки України підписали звернення проти прийняття нового Закону України “Про освіту” (19 листопада 2015 року за № 3491), норми якого погіршують права та свободи профспілчан!)

Джерело Прес-служба КМОППОіНУ

Нині триває збір підписів під електронною петицією до Президента України П.О. Порошенка про відновлення гарантій ст. 57 Закону України “Про освіту” щодо розмірів середніх посадових окладів працівників освіти. https://petition.president.gov.ua/petition/12582

Дякуємо всім, хто поставив свій підпис 🙂

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *