Житлово-побутова робота

Лист МОН України ректорам вищим навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
№ 1/11 — 4569 від 02.09.2004 р.
Ректорам (директорам) вищих
навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації
Щодо визначення вартості проживання в студентських гуртожитках
Міністерство освіти і науки України на запити вищих навчальних закладів щодо визначення вартості проживання в студентських гуртожитках повідомляє.
До складової за проживання в студентському гуртожитку включається вартість за користування жилою площею та вартість послуг, пов’язаних з проживанням в гуртожитках.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22.06.98 р. № 939 «Про вдосконалення системи державного регулювання розміру квартирної плати та плати за утримання будинків і прибудинкових територій» при встановленні плати за користування житловою площею слід виходити із ставки плати за користування житлом (квартирної плати), установленої Радою Міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями.
Студенти оплачують плату за користування житловою площею (квартирну плату) та вартість комунальних послуг, збільшені на коефіцієнт, що враховує загальну площу.
До загальної площі належать площа кухонь спільного користування, душові кімнати для прання та сушіння білизни, санвузли. У гуртожитках блочного типу до загальної площі відноситься і площа коридору, що знаходиться в межах блоку.
Різниця між витратами на утримання гуртожитку та оплатою за проживання компенсується за рахунок видатків з державного бюджету в межах коштів, передбачених на утримання навчального закладу.
Плата за послуги, пов’язані з проживанням в гуртожитку, включаючи прання білизни, хімчистку тощо визначається відповідно до Порядку надання платних послуг державними навчальними закладами, затвердженого спільним наказом Міністерства освіти України, Міністерства фінансів України, Міністерства економіки України від 27.10.97 р. № 383/239/131.
За бажанням особи, яка проживає в гуртожитку, адміністрація навчального закладу за додаткову плату може надати поліпшені умови проживання, додаткові послуги та обладнання. Крім того, особа, яка проживає в гуртожитку, за згодою адміністрації навчального закладу може встановлювати власне додаткове обладнання (аудіо-, відеотехніку, комп’ютер, холодильник тощо) з відшкодуванням витрат, пов’язаних з його експлуатацією в повному обсязі.
Одночасно звертаємо увагу, що відповідальність за обґрунтованість витрат, пов’язаних з утриманням гуртожитку несе керівництво вищого навчального закладу.
Заступник Міністра А.Г. Богомолов