Виступ голови профкому студентів НПУ ім. Драгоманова С.Г.Цибіна
на IX Київській міській міжспілковій конференції профспілок 20 грудня 2005 року.
на IX Київській міській міжспілковій конференції профспілок 20 грудня 2005 року.
Шановні делегати конференції, сьогодні ми зібралися, щоб дати оцінку роботи міської ради профспілки. Скажу від імені студентства, яке я представляю, що цю роботу можна оцінити на «задовільно» і також рекомендую на посаду голови ради профспілок обрати Вереса Миколу Юхимовича. Це твердження є результатом тієї роботи, яку проводить рада профспілки по відношенню до всієї вищої школи міста.
Так склалося в нашій державі , що студент є найменш захищеною особою перед суспільними негараздами. Про проблеми студентства і його роль, як майбутнього нашої держави починають згадувати лише напередодні, або ж президентських, або ж парламентських виборів. Про це свідчить низка законів і постанов прийнятих здебільшого на папері. З погляду на які може здатися, що студенти, та і взагалі освіта, є пріоритетами у всьому. Наведу кілька прикладів . Постанова Кабінету Міністрів України 882 «Про порядок призначення і виплати стипендій» передбачає неменше, наголошую, не менше 10% стипендіального фонду на соціальні потреби студентства. За останні роки ми забули про цю норму.
Постанова — автор той же, про відшкодування коштів на проїзд студентів в залізничному, водному, автомобільному, авіаційному транспорті. Якщо Укрзалізниця з горем пополам, постійною полемікою напри кінці літа пільгу надає, то інші роблять вигляд, що такої постанови не існує.
Верховна рада прийняла зміни до закону про соціальне страхування, згідно якого, студенти отримали можливість на санаторно-курортне лікування, дійсно, це справедливо, адже, близько 30% майбутніх будівників України, є диспансерними хворими. І тут же наш державний фонд соцстраху видає інструкцію, яка дає можливість студенту реалізувати цю норму закону. Дуже просто, треба подати заяву в колективне господарство, завод, чи мале підприємство де працюють батьки і там з «радістю» таку путівку нададуть. Студенти «в захваті» від такої нездійсненної перспективи і щиро дякують Л.С.Сачкову. Звертаюся до Вас Миколо Юхимовичу, як до голови київського відділення соцстраху, про вихід з ініціативою скасування даної інструкції, і повернення можливості студентам отримувати санаторно-курортні путівки по місцю навчання.
Я міг би наводити, ще низку прикладів, серед яких — отримання студентами кредитів на освіту, житло, які студент може «елементарно» отримати з огляду на законодавчі акти на ділі ж в се значно складніше, а той неможливо. За браком часу хочу звернути увагу делегатів, як проблеми студентства вирішуються Київською владою, яка по суті і не повинна цими питаннями опікуватись. Візьмемо хоча би один документ Угода між Радою ректорів київського регіону і Київською держадміністрацією. Згідно цієї угоди 100 000 студентів щомісяця мають пільговий проїзд в метрополітені і наземних видах транспорту, студенти сироти отримують єдиний квиток на проїзд і відвідування спортивних і культурних закладів., талановиті студенти проявляють себе в бізнес проектах і отримують солідні винагороди. 150 студентів отримують щомісячні стипендії Київського голови, 60 одноразові премії, близько тисячі студентів мають можливість оздоровитися в період літніх і зимових канікул, прийнято рішення і відведена земельна ділянку для будівництва міжвузівського гуртожитку для сімейних студентів, і знову ж таки це не повний перелік того, що робиться в місті для студентства.
І тому, дійсно, велике спасибі від студентів Київській владі, а особливо нашому меру О.О.Омельченку.
На передодні відбулось засідання СПА м. Києва яка об’єднує представників більш ніж 80 вузів, 25 з яких є національними, і не тільки системи освіти, на цьому засіданні було прийнято рішення про висунення від студентства на посаду мера м.Києва Омельченка Олександра Олександровича.