Профспілкові документи

Заява Ради Федерації профспілок України

Заява
Ради Федерації професійних спілок України
з приводу порушення законних прав профспілок
Із прийняттям Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» профспілки, як і підприємці, повинні проходити державну реєстрацію у виконавчому комітеті відповідної ради ( в державній адміністрації) за їх місцезнаходженням, що суперечить Конвенції Міжнародної організації праці № 87 про свободу асоціації і захист права на організацію, Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» та існуючій практиці легалізації профспілок в органах юстиції.
З метою законодавчого врегулювання цього питання народним депутатом України О.Стояном до Верховної Ради України ще в 2003 році внесено законопроект «Про внесення змін до статті 3 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» (реєстр. № 4389 від 18.11.2003), яким передбачалося виключення профспілок із сфери дії цього Закону. Майже два роки Верховна Рада України зволікала з розглядом зазначеного законопроекту, і лише 4 жовтня цього року він розглядався на засіданні Верховної Ради, проте народні депутати не підтримали його.
Численні звернення профспілок до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Прем’єр-міністра України, відповідних центральних органів виконавчої влади щодо прискорення врегулювання цього питання фактично не дали позитивних результатів.
Разом з тим як попередніми урядами України, які очолювали Янукович В.Ф. та Тимошенко Ю.В., так і Урядом, який працює сьогодні, фактично визнано порушення прав профспілок. Міністерству юстиції було доручено підготувати й узгодити з профспілками законопроект, який би передбачав приведення окремих законодавчих актів у відповідність із нормами Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» та міжнародним правом у частині реєстрації профспілок. Проте зазначений законопроект Кабінетом Міністрів до цього часу так і не передано до Верховної Ради України.
Беручи до уваги викладене та враховуючи ситуацію, що склалася після введення в дію Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», можна констатувати, що вищі органи державної влади, які повинні згідно з статтею 6 Конституції України здійснювати свої повноваження у встановлених межах і відповідно до законів України, не виконують належним чином своїх функцій.
Невирішення окресленої проблеми призводить до блокування діяльності профспілок (неможливості використання коштів на рахунках), що викликає масове незадоволення членів профспілок, особливо в період, коли профспілки готуються до проведення новорічних заходів.
Профспілки вимагають від Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України вжити невідкладні заходи щодо розблокування ситуації, що склалася і спричиняє масове порушення прав профспілок.
9 грудня 2005 року, м. Київ

Резолюція спільного засідання Профспілкового комітету студентів, Студентської ради студмістечка, Студентської Ради університету щодо вдосконалення діяльності служби безпеки КПІ, ДНД та міліції, спрямованої на забезпечення правопорядку на території НТУУ “КПІ” від 29 березня 2007 року.