Профспілкові документи

Звернення до членських організацій профспілки працівників освіти і науки України

ЦЕНТРАЛЬНИЙ КОМІТЕТ ПРОФСПІЛКИ ПРАЦІВНИКІВ
ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

Звернення
ЦК Профспілки працівників освіти і науки України
до членських організацій

Профспілка працівників освіти і науки України, як громадська неполітична організація, що об’єднує майже 2 мільйони членів, засвідчує повагу до конституційного права кожного члена нашої профспілки на вільне волевиявлення під час виборчого процесу.

Ще задовго до початку виборів президія ЦК профспілки наголосила на необхідності дотримання права кожного громадянина брати участь у виборах Президента України та віддавати свої голоси за конкретну кандидатуру на цей пост.

Однак умови, в яких проходили вибори, стали на перешкоді реалізації цього права значній кількості громадян України. За заявами штабів обох кандидатів допускалося нехтування виборчим законодавством. Чинився адміністративний тиск на виборців, в тому числі на освітян, студентську молодь. Це призвело до небезпечного загострення напруги у суспільстві.

ЦК Профспілки працівників освіти і науки України підтримує рішення Верховної Ради України, як єдиного загальнодержавного представницького органу в Україні, щодо оцінки результатів другого туру виборів Президента України.

Звертаємося до членських організацій профспілки, спілчан — працівників освіти і науки та студентської молоді виявити солідарність у наполегливому, послідовному виваженому відстоюванні своїх громадянських прав, не допустивши розколу суспільства й держави.

ЦК Профспілки працівників освіти і науки України переконаний, що справедливі результати виборів Президента України будуть встановлені конституційними і правовими механізмами.

26 листопада 2004 року.

За дорученням президії,