Профспілкові документи

До постанови Президії ФПУ
Від 05.12.2008 № П-29-2
ОСНОВНІ ВИМОГИ
Федерації профспілок України до органів державної влади
Від імені 10 мільйонів членів профспілок Федерація профспілок України висловлює обурення відсутністю єдиної скоординованої політики держави в умовах економічної кризи, висловлює рішучий протест діям влади, безвідповідальних роботодавців, які обмежують трудові права працівників та соціальні гарантії пенсіонерів.
ФПУ вимагає від усіх органів державної влади:
Зупинити руйнацію вітчизняних підприємств, скорочення робочих місць, покласти край безоплатним відпусткам.
Забезпечити рівень заробітної плати, який не допустить зниження рівня життя, погасити існуючи борги перед працівниками.
Зупинити свавілля банків стосовно підприємств та громадян, забезпечити безперешкодне отримання ними зарплат, пенсій, вкладів.
Не допустити звуження пенсійних прав, захистити пенсії від інфляції, забезпечити їх своєчасну виплату ветеранам праці.
Скасувати грудневі ціни на газ, запровадити на період кризи мораторій на підвищення житлово-комунальних, транспортних тарифів, цін на електроенергію.
У разі ігнорування зазначених вимог та подальшого зниження рівня життя працівників Федерація профспілок України перейде до наступного етапу боротьби — масового входження в колективні трудові конфлікти на всіх рівнях.
Висловлюємо сподівання на те, що вимоги Федерації профспілок України знайдуть належне розуміння у влади і буде вжито вичерпних заходів для їх вирішення, що дозволить членам профспілок не вдаватись до більш радикальних протестних дій на захист своїх прав.

Резолюція спільного засідання Профспілкового комітету студентів, Студентської ради студмістечка, Студентської Ради університету щодо вдосконалення діяльності служби безпеки КПІ, ДНД та міліції, спрямованої на забезпечення правопорядку на території НТУУ “КПІ”.